Sporni IT razpisi ministrstva: policija preiskuje že leto dni, protikorupcijska komisija molči
Nenavadne prakse naročanja IT storitev na ministrstvu za delo tudi po letu dni od njihovega razkritja ostajajo brez policijskega epiloga.
Nenavadne prakse naročanja IT storitev na ministrstvu za delo tudi po letu dni od njihovega razkritja ostajajo brez policijskega epiloga.
Ministrstvo za javno upravo je sistemske administratorje za vzdrževanje državnega računalniškega oblaka za 9,3 milijona evrov najelo od zasebnega podjetja, …
Sistem ISLOG je ministrstvo stal že 5,2 milijona evrov, a ga do danes praktično ne uporabljajo. Odgovornost za fiasko nosijo …
Štiri mesece po naših razkritjih naročanja IT storitev mimo javnih razpisov na ministrstvu za delo preiskave inštitucij potekajo počasi. Policija …
Več deset milijonov vreden posel s komunikacijskim omrežjem policije v javnosti že vrsto let buri duhove. Pridobljeni dokumenti kažejo, da …
Nekdanja davčna, zdaj finančna uprava, je za tri četrtine plačane dobila le tretjino opravljene prenove informacijskega sistema. Škodo, ki jo …
Komisija ministrstvo preiskuje na podlagi poročanja medija podcrto.si o spornih večmilijonskih javnih naročilih IT storitev. Policija pa še ugotavlja, ali …
Vzdrževanje aplikacije Kurir se je v 20 letih podražilo s 6700 evrov na 600.000 evrov. Podjetju, ki aplikacijo vzdržuje, ministrstvo …
Ministrstvo je podjetjema Comland in Rais mimo javnega razpisa spomladi dodelilo 6,4 milijona evrov vreden posel, čeprav jih je računsko …
Vedno isti zmagovalec: podjetje Igea javna naročila Gursa že več let pridobiva kot edini ponudnik.
Pri javnih naročili, ki niso zelo kompleksna, bi celotno dokumentacijo moral oddati le tisti ponudnik, ki je dal najugodnejšo ponudbo.
V OZN 3,5 milijarde dolarjev upravlja 250 ljudi, pri nas za 4,4 milijarde evrov potrebujemo 6000 uslužbencev.
Ugotovljene nepravilnosti državnih organov ponavadi ne dobijo sodnih epilogov. Sankcij tako rekoč ni.
Javna naročila: Pritiski politikov in ponudnikov na javne uslužbence, koga izbrati, so pri večjih vsotah precejšnji.
Do 600 milijonov evrov znašajo letna naročila večjih vrednosti, ki jih naroča država.
Slabo pripravljeni razpisi so eden izmed razlogov za nepoplačane podizvajalce in stečaje gradbincev.